• streptococcus

    Dobrý deň,som v 10 td gravidity, z výteru mi vyšiel streptococcus agalacticea,gynekológ sa rozhodol nasadiť mi atb-macmiror až v 12td,chcem sa spýtať či nemôže táto infekcia poškodiť dieťatku a od ktorého týždňa je užívanie Macminoru bezpečné?.ďakujem.

    Dobrý deň,
    strpetokoka má 30% žien je to normálna súčasť našej flory, v pošve je bežný, problémy robí iba v moči.
    Je zbytočné ho liečiť, lieči sa iba za porodu, kvoli novorodencovi.