• Tehotenstvo a stretokok

    Dobry den p. doktor,

    kedze uz stracam svoje racio, rozhodla som sa ze Vam napisem.Trochu zrychla Vam opisem svoje skusenosti. V 8/2007 som porodila spontanne zdravu dcerku, v 8/2009 som v 8tt prekonala zamlknuty potrat a tento rok po antibiotickej liecbe v 7tt opat MA. Moja lekarka ma poslala na geneticke vysetrenia, hemotologiu, robila mi stery na pohlavne choroby, hormonalny profil a pod. Vsetky vysledky vysli v poriadku. Ani neviem ako znova som otehotnela (momentalne som v 7-8tt)avsak sucastne som zacala pocitovat aj nejaky diskomfort + mala som slabe spinenie, tak som sa vybrala ku lekarke s tym aby mi zobrala vyter a skontrolovala co a ako. Doktorka mi predbezne nasadila Macmiror a po vybrati mam ist opat na vyter a este kvoli predchadzajucim stratam ma nechala na PN a nasadila mi 2x Dufaston+proti krvacaniu Askorutin. Avsak dnes mi volala sestricka, ze mi vysiel z vyteru streptococcus agalactiae a mam si prist pre recept na penicilin+candibene, pretoze by som mohla znova potratit. Som z toho dost nervozna pretoze som este len na zaciatku tehotenstva a uz mam brat tolko liekov. Som doma na PN, citam na internete snad vsetko a aj vy sam pisete zevraj sa tento streptokok nema liecit pocas tehu ale az pocas porodu. Myslite, ze mozem kvoli tomu strepotokovi potratit a je mozne ze by som odmietla liecbu? Alebo aky postup by ste mi navrhli Vy aby som toto tehotenstvo donosila uspesne?
    Dakujem

    S pozdravom
    Martina

    Dobrý deň,
    oba potraty boli náhoda a je chyba to takto riešiť a vyšetrovať, ak ste mala zdravé dieťa. streptokok v pošve je nomrálny nález a nič nesposobuje, okrem toho candibene určite nie je na streptokoka.
    Jediný správny postup je nerobiť nič a počkať, ako sa tehotnosť bude vyvíjať, potraty v I. triemstry sú v 90% vecou náhody.