• salbutamol a AD

    Dobry den, vcera mi bolo urobene Sono v 29.tt. Cervikometria 31 mm, CI je nad pripustnou normou 5b, som druhorodicka. Vraj nalez na porodnych cestach je pokrocilejsi. Proti velmi castemu tvrdnutiu brucha a menstruacnym bolestiam beriem salbutamol a nasl. isoptin. Este nedavno bola cervikometria vyse 45mm/ sono robil iny gynekolog/. Obavam sa, ako to dopadne.
    Zvazujem, ze zacnem brat antidepresiva, lebo moj strach zacal naberat ozrutne rozmery.AD som brala aj pred otehotnenim, gynekolog povedal, ze to treba s tymi AD zvazit, naznacoval, ze by som to mala zacat brat, vraj to mam odkonzultovat s mojim psychiatrom.Ten nie je v zasade proti, povedal, ze na fevarine uz odchoval pekny pocet tehotnych pacientiek.

    Dobrý deň,
    antidepresíva nie sú tým úplne kóšer riešením.
    Váš problém je v tom, že sa bojíte predčasného porodu. Jedno je isté, ak predčasný porod nenastene do 7 dní od začiatku kontrakcií, tak už nenastane. Takže Vám predčasný porod nehrozí, okrem toho cervikometria nad 25 mm je normálne.
    Ak chcete hneď nejaké drobnosti riešiť liekami, ako potom chcete vychovávať dieťa ?
    Keď bude mať upchatý nos, dáte si antidepresíva, pretože to može byť nádor nosohltanu ?
    Vzchopte sa a nekŕmte nenarodeného potomka liekmi, ak nemusíte.