• Výsledky OGTT

    Dobrý deň. Som v 27+0tt a dnes som absolvovala OGTT, keďže som k výsledku nedostala žiadnu odpoveď ako na tom som rada by som sa opýtala Vás.
    Na lačno 4,7
    Po 60min 10,4
    Po120min 5,4
    Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň,
    podľa druhej hodnoty (10,4) by ste spĺňala kritériá pre gestačný diabetes, ale treba povedať, že nie všetci gynekológovia robia odber aj po hodine, často sa robí iba nalačno a po 2 hodinách, tieto hodnoty máte v norme.
    Hodnota po 60 min je v norme ak je do 10,0. Odporúčam konzultáciu so svojim gynekológom, prípadne ak Vás odošle aj s diabetologom.