Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,941 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • kyretáž v 16 tt

  , Autor: Registrovaný používateľ

  dobrý deň, ja som vám už tento týžden písala (ďakujem za odpoveď), ale potebujem ešte poradiť( aj ked si myslím že skôr už budem potrebovať asi radu psychológa) som na tom velmi zle. (stále iba plačem, nič nejem, nespím, nič ma nebaví, nestarám sa ani o domácnosť). bola som v utorok u svojho gyn. lebo som sa tam mala po zákroku dostaviť, myslela som že ma prehliadne alebo zoberie krv. iba mi povedal že nemám otehotnieť 4-5 mes. to ma uplne položilo, už som snikým neprehovorila ani slovo, manžel sa ma aj bojí nechať samú doma aby som si niečo neurobila (nemám na to ani pomyslenie len by som tú dobu chcela prespať) vy ste mi napísal že sa môžeme pokúšať už od ďalšej menštruácie ako sa dá zistiť že je už maternica zregenerovaná? alebo sa dá tomu trochu pomôcť? nejakými liekami? ( našla som niečo o sarapise, pomôže?). musím sa riadiť podla lekára lebo ja som na tratí krát otehotnela s liekami Clostilbegyt a Duphastonom a tie mi predpíše len lekár a on mi ich nedá skôr ako po 4-5 mes. ako zisí že už môžem otehotieť?aj skôr? ( manžel aj ja sme v poriadku, neviem prečo stále potrácam). 18.2. si idem pre výsledky z histologie a citogenetiky (mimochodom mi to ani nechceli urobiť, až ked som začala prosiť tak mi to tam napísala) potom ked ich budem mať tak sa vám zase ozvem ak budem môcť. ďakujem.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  potraty sú súčasťou nášho života rovnako ako smrť. Od splodenia sme všetci smrteľní, s tým musíme počítať, žiaľ.
  Voľakedy sa doporučovalo čakať pol roka po potrate, teraz sa niekde uvádza, že stačí 3 mesiace, ale sú štúdie, kde zistili, že stačí počkať mesiac.
  "regenerácia" maternice sa nedá urýchliť ani nijako podporiť. Sarapis je nejaká sójová extrakcia, určite neublíži.

Podobné otázky

 • kyretáž v 16 tt

  , Autor: Registrovaný používateľ

  dobrý deň, včera mi robili kyretáž z dôvodu že bábätku nebilo srdiečko. doktor mi povedal že to bolo v 12 tt, ale po kyretáži v nemocnici mi povedali že malo viacej. chcem sa opýtať či je normálne že vôbec nekrvácam, kedy môžem mať pohlavný styk a kedy sa môžeme opäť snažiť o otehotnenie. už som mala predtím 2x potrat ale nemala som kyretáž. (mám 34r. a 13r. dcéru).ďakujem.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  je to normálne, že nekrvácate, všetko závisí na tom ako sa spraví ta kyretáž, styk možete mať za 14 dní a snažiť sa možete od ďalšej menštruácie.