• tehotenstvo

    , Autor: ivuska2463

    ahojte baby, idem pekne po poriadku vám vysvetliť aby ste pochopili čo chcem vedieť...prvý krát som bola tehotná tesne pred svadbou, hoci som o tom ani len netušila, vydavala som sa 27.10.2007 a to som bola v prepočte len v 5 týždni, nemala som žiadne problémy, všetko bolo v poriadku, a zrazu som 20.12.2007 išla na sono kde mi zistili že dieťatko sa prestalo vyvíjať a už mu ani srdiečko nebilo, bola som v 13 týždni tesne pred vianocami, ked mi museli urobiť zákrok-kyretáž...potom mi doktor povedal aby som sa ani nesnažila otehotnieť aspon pol roka nech sa maternica zahojí a tak, aby sa nič podobné nestalo.tak sme vlastne pol roka a potom sa pol roka nedarilo, tak som si dala antikoncepciu aby sa mi aspon ako tak upravil menzes... ale len na tri mesiace po troch mesiacoch, teda v marci 2009 sme sa začali snažiť a podarilo sa to až v júli...potom som porodila a vynosila krásneho zdravého chlapčeka..čiže na druhýkrát to vyšlo, chlapček sa narodil 15.marca 2010, boli sme šťastný...opäť nato som v novembri otehotnela tiež bolo všetko v poriadku do 11.12.2010 kedy som znovu potratila, zase sa bábo prestalo vyvíjať a odumrelo..nakoniec mi povedali že príčinou je to, že maternica ma vyzerať ako hruška a tá moja vyzera ako hruška, len na tej hrubšej strane teda odspodu je predelená a to je prekážkou, teda v tvare srdiečka..nieje to až taká veľká prekážka, lebo to vraj ma 50%žien a porodili také ženy aj 4 deti...len vajíčko sa musi uhniezdiť na správnom mieste niekde v strede ale nikde na kraji v rohu alebo dole v rohu lebo potom cez tu prekážku nema vraj dieťatko ako rast...veľmi ma to trápi, otázkou je len to, že či sa ta prekážka neda nejak odstraniť alebo niečo poriešiť, lebo ak mam čakať nato že aby sa vajíčko uhniezdilo niekde v strede maternice aby malo zo všetkých strán miesto rásť, tak potom môžem potratiť ešte vela krát a ja už to nikdy nechcem zažiť...máte niekto skusenosti a viete mi pomôcť poradiť..prosim o radu....

    Dobrý deň,
    ak ta prepážka nie je veľká, tak na vývoj plodu nemá vplyv. Vyše 20% plodov sa prestane vyvíjať a potratí sa, nie je potreba to riešiť, ani pri opakovaných potratoch, ak ste už raz porodila, tak sa to znova podarí.
    Určite nie je ptorebná žiadna chirurgická liečba, ta sa robí iba v prípadoch, kedy žena nie je schopná donosiť plod.