• Tehotenstvo

    Dobrý deň pán doktor,
    Chcela by som sa opýtať ohľadne tehotenstva po potrate. V marci toho roku, som žiaľ spontálne potratila v 11+6dní. Predtým som najskôr dva dni špinila s trochou krvy.Bola som hneď u gynekológa ten mi predpísal ascorutin. Na ďalší deň som mala aj teplotu 38.5.O 2 dni neskôr som začala už silno krvácať, následne aj ten deň som žiaľ potratila. Po potrate som mala namerané aj vysoké CRP 188.8, hneď mi nasadili aj antibiotiká, na ďalší den som musela isť na kyretáž. Po tom všetkom mi bolo
    odporúčané aby sme aspoň 2 cykly počkali a až následne sa znovu začali snažiť o ďalšie bábo. Žiaľ už od potratu prešlo viac ako 6 mesiacov a stále sa nedarí otehotnieť. MC mávam už pravidelnejšie 31 až 33 dni. Predtým som mávala dosť aj nepravidelné aj 35 niekedy 40dní. Mám už jedno dvojročné dieťa, v tehotenstve ani predtým neboli žiadne problémy. Nikdy nebol problém ani s otehotnením predtým. Žiaľ teraz po tom potrate sa vôbec nedarí už otehotnieť Beriem aj kyselinu listovú. Po potrate neboli ešte žiadne vyšetrenia robené. Lekár povedal, že máme ešte čakať a snažiť sa i naďalej o bábo, že zatiaľ niesú potrebné vyšetrenia. Mám už 31 rokov, a nerada by som zase do neviem kedy len čakala.
    PROSÍM Vás, čo by ste mi odporúčali, prípadne s čím by sa dalo pomôcť k otehotneniu ???
    Ďakukem pekne za skorú odpoveď.

    Dobrý deň,
    zdravému páru trvá až rok kým otehotnie. nemusíte sa stresovať, podarí sa to. Akonáhle začnú vyšetrovačky a liečba pre "neplodnosť" upadnete do nepríjemných následkov hormonálnej liečby a psychologického stresu. Počkajte, podarí sa to.