• vyšetrenie krvi

    , Autor: vika68

    dobry den Pan doktor! už som vas viac raz žiadala o pomoc a zatial ste poradil vždy dobre, aj teraz sa obraciam na vas. Mam staršne vysoky prolaktyn, pri uživani tablatiek po dvoch rokoch( Norprolak), som mala trojnasobnu hodnotu normalu. Zmenila som endokrinologa, a dostala som Cabest, ktory uživam dva krat za tyžden,( asi pol roka,) prolaktyn mam už len trocha zvyšeny, ešte stale nie je v norme ale niečo nad. Na žiadosť endokrinologa moj gynekolog, mi chcel skontrolovať cely cyklus, teda 2-3 den na krv, potom 13-14 den cyklu atd.., lenže po prvom vyšetreni krvi to vzdal nakolko FSH mam 38IU/l ref hodnoty by mali byť 2-13, pri folikul. faze, a postmenopauza 22-150IU/l. Takže mi povedal že vraj mam predčasnu menopauzu. Mam 42 rokov. LH v norme, tiež, estradiol tiež, a progesteron je vysoky a prolaktyn tiež zvyšeny.
    Takže jednoznačne mi povedal moj gynekolog, že bohužial vaječniky mi už nepracuju, a už ani nebudem mať nikdy vajičko ktore by sa dalo oplodniť. Menštruaciu mam pravidelnu len s tym problemom, že vraj mi narastie do blba slyznica, a potom mam bolesti velke a vychadzaju zo mna kusy, až obrovske zrazeniny krvi. Moja otazka: to už naozaj nebudem mať nikdy životaschopne vajičko? Neda sa s tym niečo robiť? Ďakujem za vašu odpoveď!

    Dobrý deň,
    vhodné by bolo celé vyšetrenie zopakovať, a ak naozaj bude to FSH vysoké, tak to vyzerá na vyhasínanie činnosti vaječníkov a naozaj sa asi nepodarí u Vás vyvolať ovuláciu. Ale určite by som zvážil aj CT alebo MRI hypofýzy.