• podari sa mi otehotnieť

    Dobý deň pán doktor chcela by som vedieť či budem môcť mať deti. S manželom sa pokúšame skoro 2 roky a nič. Po roku som navštívila gynekológa-doktor mi urobil všetky vyšetrenia-zistil mi,že mi nerastu vajíčka nasadil mi glostybekit potop duphalston. Glostibegyt som používala najprv 1 tabletku denne- nezabralo potom mi nasadil 2 krat na den znovu nič vanička mi nerástli. Poslal ma na laparoskopii-po pol roku snaženia sa otehotnieť som znovu navštívila gynekológa-aby mi predpisal lieky nasadil mi najvýšiu dávku glostibykit 3 krat na deň-znovu nič. Poslal nás do Košíc-SANATÓRIUM PRE LIEČBU NEPLODNOSTI. Po vyšetreniach zistil-najprv u mňa zistil,že sa spermie nemôžu dostať do maternice čiže k oplodneniu- U manžela zistili ,že ma slábe spermie-20 miliónov. Po rozhovore s doktorom nám oznámil , že ak chceme mať dieťa jedinou možnosťou je umele oplodnenie.Najprv som bola veľmi nešťastna že musím absolvovať IVF pretože som chcela normalne otehotnie.Myslela som si, že mi bude stačiť injekcie aby vajíčka rastli - bolo povedane že ak ma manžel slabe okolo 20 milionov že ešte môžem otehotnieť.Doktor mu predíisal PROVIRON. PO týždni sme sa rozhodli s manželom,že skúsime IVF. Predpisal mi injekcie BRAVELLE, ktore som si pichala každý deň. Na ultrazvuku mi bolo vidno,že vajíčka rastú. Po zákroku IVF som si myslela že sa konečne podari otehotnieť - Nastal zlom keď som sa dozvedela ,že sa to nepodarilo bola som nešťastná a smútna dokonca som plakala ako malé ďieťa . Išla som po druhy krát a znova sa mi nepodarilo. MOJA OTÁZKA JE ,ŽE AK MANŽEL BERIE PROVIRON A VÝSLEDKY BUDE MAŤ DOBRE A O SA VYLIEČI ČI SA MI PODARI NORMÁLNOU CESTOU OTEHOTNIEŤ.JA TERAZ BERIEM FEMIBION a PRED 3 TÝŽDŇAMI SOM BRALA GLOSTYBEKIT. DOKTOR POVEDAL? ŽE SA TO PODARI ABY SOM BOLA TRPEZLIVA LENŽE TO SU UŽ 2,5ROKA ČO CHODIM PO VYŠETRENIACH.

    Dobrý deň,
    určite by som Vám doporučil konzultáciu psychológa. Psychológ, na rozdiel od psychiatra, nelieči duševne chorých, ale radí, ako získať náhľad na vlastné problémy. A problémy máme každý. Vaša duševná rovnováha a optimizmus sú skoro rovnakou podmienkou na zdarné otehotnenie ako ovulácia.

    Otázka je, či po liekoch máte ovuláciu. Ak áno, tak i manželov spermiogram tehotnosť nevylučuje. Nepíšete, či Vám robili celkové vyšetrenie, ale základom je aj zdravý životný štýl, optimálna hmotnosť a hormonálna rovnováha.
    Držím palce, verím, že sa Vám to podarí.