• vysvetlenie spermiogramu

    Dobrý deň pán doktor,

    chcela by som Váš poprosiť o vysvetlenie spermiogramu, môj manžel si ho dal spraviť stredu 01.04.2010 ale bohužiaľ urológ mu k tomu moc nepovedal, iba mu kázal brať prostakan a profertil. Kázal mu po 3 mesiacoch znovu prísť a zopakovať spermiogram.
    Výsledky SPERMIOGRAMU:
    ojem: 4 ml, pH : 7, T /rýchl./ 10% : A, 6%:B, Propulzivita-sp: 84%:C/D - by ma zaújimalo, čo je propulzivita , počet 5x10 na 6 stu, to bude asi 5 mil. ??,
    MORFOLOGICKY - norm.spermatozoá : PB: oj. Leu - to vôbec neviem čo to znamená, Degen. sperm: nad 30%
    Môj manžel mal torziu semenníka a bohužiaľ aj následnú trachestomiu pr. semenníka, má 28 rokov a deti ešte nemáme, preto by som sa Vás chcela opýtať na to čo znamenajú tie všetky čísla? pochopili sme iba toľko,že spermií má iba 5 miliónov ale koľko z nich je zdravých a koľko z nich je rýchlych a koľko pomalých to vôbec neviem a hlavne by ma zaújimalo, či ešte z takýmito výsledkami, či budeme mať deti?? Externe ešte študujeme tak deti sme odkladali, ale dnes už sa bojím, či sa nám vôbec podarí mať raz dieťa.

    Veľmi pekne ďakujem za Váš čas.

    Dobrý deň,
    propulzivita je pohyblivosť
    Leu biele krvinky
    Degenerované spermie nad 30%
    ja nie som urológ, takže to neposúdim sprváne, ale mne to príde ako znížený počet spermii.
    Napíšem Vám takto: ak by nejaká žena obvinila Vášho muža, že je otcom jej dieťaťa, tak na základe uvedeného spermiogramu ho obvinenia nezbavia, takže isto šanca je.