Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,077 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Odstránenie polypu

  , Autor: DiaT

  Dobrý deň.
  V marci idem na odstránenie polypu v maternici nakoľko sa pokúšame o bábätko. Ako skoro po zákroku je možné sa opäť pokúšať o bábätko.
  Ďakujem

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  po výkone v dutine maternice je dobré počkať aspoň jeden celý menštruačný cyklus, aby došlo k regenerácií sliznice maternice. Ideálne však je dobré počkať 3 mesiace.

Podobné otázky

 • odstranenie polypu a antikoncepcia

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den. Kedze som nemohla otehotniet, robili mi HSG, kde mi bol diagnistikovany fibrom. Predvcerom som absolvovala hysteroskopiu, a doktor povedal, ze to bol polyp, ktory odstranil. Doktor mi povedal, ze nesmiem tri mesiace otehotniet a predpisal mi antikoncepciu na tri mesiace. Mam ju zacal brat okamzite, cize prvu tabletku 11 den po poslednej menstruacii. Je to tak v poriadku? Som zmatena, ze musim brat hormony a este ku tomu zacat takto neobvykle. Nemam pockat do normalnej menstruacie a potom zacat s tabletkami? Hned potom by som chcela znova skusat otehotniet. Dakujem za odpoved.