Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,069 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • sekundarna amenorea

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň. Mám 33 rokov, sekundárnu amenoreu, ťažkú formu akne. S manželom chceme dieťa. Zatiaľ som bezdetná. Brala som HAK Minerva, následne Lutenyl a potom 2 mesiace Duphaston. Ovuláciu som mávala. Duphaston som po porade s gyn. prestala užívať, lebo mi sposoboval závraty, bolesti hlavy. T.č. som bez horm.liečby a gyn. mi odporúča po 2 mesiacoch zas nasadenie HAK na určitú dobu, že po jej vysadení mám šancu otehotnieť. Horm. profil mi nikdy nerobil. Chcem sa teda opýtať na Váš názor, či mám šancu otehotnieť a čo mohlo sposobit že bez horm. liečby nemám menštruáciu? Vopred vám za vašu odpoveď ďakujem.

Podobné otázky

 • sekundarna amenorea

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dodry den. Dakujem za dnesnu odpoved.Endokr.vysetr.som absolvovala. Stitnu zlazu mam v poriadku, nadvahu nemam.Ake este vysetrenie by ste mi odporucali aby sa zistilo preco nemam menzes bez hormonalnej liecby? Vopred vam dakujem.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  ide o hormonálnu príčinu - nielen štítna žľaza aj prolaktín, FSH, LH, hladiny inzulínu, glykémie, to všetko je potrebné dokladne vyšetriť.