• hormonalny profil koli podozreniu na pco

    dobry den chcem sa opytat brala som tri roky antikoncepciu , a teraz mi az zacali padat vlasy, dr mi robil ultrazvuk, vraj vsetko v norme, no do karty mi napisal podozrenie na pco. teraz mi robia hormonalny profil, koli ktoremu som vynechala 3 dni antikoncepciu, myslite ze tri dni stacia na to aby bol ten test objektivny? a preco mi robi iba jeden odber vraj by ich pocas celeho cyklu malo byt niekolko.
    dalsia otazka ak by som pco mala mam sa u doktora informovat na stitnu zlazu a metabolicke poruchy vraj s tym suvisi pco.
    a posledna otazka aka je charakteristicka hodnota FSH/LH pri pco a aka je hodnota u zdravej zeny?
    dakujem vopred za pomoc

    Dobrý deň,
    to je strašný nezmysel, bože moj, na to aby test bol naozaj objektívny, musíte mať jeden prirodzený cyklus a až potom odber. Pomer LH/FSH je potrebné robiť aj vdruhej fáze cyklu a závisí práve od tej fázy. Ach jaj.