• PROBLÉM

    Dobrý den pán doktor!
    Ja mám jednu otázku.Jedna moja známa,ktorá pracuje ako sestrička my odporúčala brat liek acidum folicum tabletky.V čom my to pomóže?
    Lebo brala to aj moja kamarátka a otehotnela,podla vás to pomáha?aj my sa snažíme už tri roky ale nedarí sa nám.
    Za odpoved vám vopred dakujem!

    Dobrý deň,
    jedna štúdia preukázala, že ženy, ktoré mali dieťa s rázštepom chrbtice, ak berú acidum folicum v ďalšej gravidite, znížilo sa riziko opakovania.
    Iné štúdie však už nič nepotvrdili, ale táto povera pretrváva a acidum folicum sa podáva vo veľkom štýle, nevadí, neškodí.
    Ak sa Vám 3 roky nedarí, určite dozrel čas na vyšetrenie v centre asistovanej reprodukcie.