• Hrozí brušné tehotenstvo?

    Dobrý deň. Mala som GEU a následne na to mi odstránili pravý vajcovod. Chceme sa znovu pokúsiť o bábätko.Je potrebné chodiť ku svojmu gynekológovi na folikulometriu,aby mi povedal,ktorý mesiac dozrie vajíčko na strane s vajcovodom? Bojím sa totiž,či u mňa nemôže nastať brušná tehotnosť z dôvodu,že by sa oplodnilo vajíčko zo strany bez vajcovodu,ktoré sa vyplaví do brušnej dutiny.Môžu sa spermie ku nemu dostať aj tam,alebo to nie je možné? Za odpoveď vopred veľmi pekne ďakujem.

    Dobrý deň,
    na to aby sa oplodnilo vajíčko, musia sa k nemu dostať spermie, k oplodneniu dochádza v ampule tuby. Takže ak dojde k ovulácii na strane, kde nie je vajcovod, buď sa vajíčko aj tak nasaje do tuby a dojde k zdravému oplodneniu, alebo k oplodneniu nedojde vobec, nie je potrebné žiadne plánovanie a vyšetrovanie. Riziko brušnej tehotnosti je minimálne.