• co mi je??

    Dobrý deň p.Dr.,

    trpím dlhodobom výtokmi, pri cytologii mi bol zistení stredný zápal krčka maternice... lekár mi robil vysetr. na kvasinky, pliesne- negat., na chlamýdie- negat.!! No zápal krčku maternice nemoze byt predsa z nicoho nic?? Chceme s manzelom uz cca 10 mesiacov dietatko, no nedarí sa. Momentálne sme nasu snahu stopli, pretoze nevieme co mi je... Neviete mi poradiť??
    Dakujem.

    Dobrý deň,
    ak máte výtoky a príznaky zápalu krčka, asi by bolo vhodné Vás preliečiť (aj partnera) celkovo antibiotikami, najlepšie dvojkombináciou. Chlamýdie sa nemusia potvrdiť, zvlášť pri chronickom a dlhodobom zápale. Zápal krčka može byť aj jednou z príčin neplodnosti.