Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
17,138 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Otočená maternica

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň pán doktor. Môj gynekológ mi povedal, že mám otočenú maternicu. Čo to vlastne znamená? Mohla by som mať problém s otehotnením? Ďakujem. Klára

Podobné otázky

 • otehotnenie

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň,
  obraciam sa na Vás s otázkou ohľadne plánovania bábätka. Máme 2r. synčeka a snažíme sa o druhé. Je to síce iba 5mesiacov, ale snažili sme sa aj počas ovulácie a aj tak sa nezadarilo. Treba si preto robiť obavy alebo je to normálne? Sú vôbec ovulačné testy spoľahlivé? Prvý syn sa nám "podaril" ihneď. Môžu byť príčinou aj časté mykózy alebo opačne otočená maternica? Možno je priskoro, ale začínam byť z toho nerózna:-(
  Vopred Vám ďakujem za odpoveď!!!

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  je to naprosto normálne, nie je potreba sa znepokojovať, máte obrovskú šancu že sa to čoskoro podarí. Ak máte nadváhu snažte sa zhodiť a iné opatrenia nie sú potrebné.

 • otocena maternica

  , Autor: Registrovaný používateľ

  ako najlepsie otehotniet ked mam otocenu maternicu ? v com je problem ked ju mam otocenu ??? je v tom nejaky problem ???