Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,582 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • nizke endomerium

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den,
  pan doktor uz rok sa pokusame z manzelom pocat nase druhe dieta (mame uz dceru 5r.), ale nedari sa. Bola som na sono den pred menstruaciou a mala som vysku sliznice iba 8mm. Mávam velmi slabu menstruaciu a 24 dnovy pravidelny cyklus.Ine problemy momentalne nemam.
  Po porode dcery som bola na cisteni koli neprestavajucemu krvacaniu.Menstruaciu som dostala dva roky po porode (kojila som iba mesiac).Potom sa mi podarilo druhykrat otehotniet ale spontanne som potratila v 8.tyzdni a zase ma cistili.Od vtedy mavam pravidelnu ale slabu menstruaciu.
  Moze byt nizka sliznica maternice pricinou neuspesnej snahy otehotniet? Ako by sa to dalo riesit podla Vas? Moj instinkt mi hovori ze problem je prave v tych kyretazach a naslednej slabej sliznici endometria. HAK som nikdy nebrala a prve dieta sa podarilo prakticky na prvy krat.Dakujem za odpoved. S uctou Ivana.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  osobne si nemyslím, že je problém v maternici. Otehotnenie je vecou náhody a hlavne vekom sa pravdepodobnosť úspechu znižuje. Verím, že sa Vám to podarí, hlavnou podmienkou je zdravý životný štýl a ideálna hmotnosť. Ak nemáte nadváhu, potom je potrebné endokrinologické vyšetrenie a liečba podľa výsledkov.
  Kyretáže aj opakované bývajú príčínou neplodnosti iba vtedy, ak dojde po nich k zápalu.