• druhé tehotenstvo

    Pán doktor, chcela by som vedieť, či sa v praxi často stretávate sproblémom, že žena otehtonie prvýkrát bez problémov, tehtoenstvo, pôrod, taktiež bez problémov. O 4-5 rokov sa rozhodne pre druhé dieťa a vôbec sa nedarí.Partner je stále ten istý.Ako to vo väčšine prípadov dopadne nakoniec?Môj gynekológ mi povedal, že keď som otehotnela prvý krát , tak otehotniem aj druhý krát a vlastne nebude nič riešiť.Ďakujem.

    Dobrý deň,
    najčastejšou príčinou v týchto prípadoch je zmena hmotnosti u ženy. Ak máte nadváhu, je vhodné sa dostať na povodnú hmotnosť, inak súhlasím s Vašim lekárom v naprostej vačšine prípadov sa podarí otehotnieť aj bez liečby a zásahov.