Poradňa gynekológa MUDr. Záhumenského.

Poradňa gynekológa MUDr. Záhumenského.
16,885 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa gynekologických problémov odpovedal MUDr. Jozef Záhumenský, PhD., vedúci lekár pôrodníckej časti Gynekologicko-pôrodoníckej kliniky FN Na Bulovce.

Všetky zadané otázky ako aj odpovede Dr. Záhumenského vám pre veľký záujem prinášame v podobe archívu, zadávanie nových otázok nie je možné.

ARCHÍV: Poradňa uzamknutá 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • krvna skupina

  , Autor: odbornik2

  Dobrý deň chcela som sa opýtať,že či by bol problém otehotnieť,ak partnerka má rovnakú krvnú skupinu ako jej partner.Ďakujem!

Podobné otázky

 • neplodnost

  , Autor: ramoncici48

  Dobrý deň. Absolvovali sme s manželom IVF ale bolo neuspešné.Po vyšetreniach zistili že ja som v poriadku a môj manžel má zlé spermie, preto nám bolo odporučené IVF. Keď ja som v poriadku, tak neviem pochopiť prečo nám to nevyšlo. Máme rovnakú krvnú skupinu. Mohla byť aj to príčina? Je niejaka možnosť zlepšiť spermie a otehotnieť normálne? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: doc. MUDr. Jozef Záhumenský, PhD.

  Dobrý deň,
  iba 30% IVF sa ujme, preto to nevyšlo - inak aj pri normálnom oplodnení sa ujme cca. 40% oplodnených vajíčok. Krvná skupina s tým nesúvisí. Spermie sa zrejme nezlepšia, potrebná je zdravá životospráva.

 • Rovnaká krvná skupina

  , Autor: odbornik2

  Dobry den,
  s priatelom by sme chceli mat dieta, ale obaja mame rovnaku krvnu skupinu (A1+).
  Nie je tu nejake riziko pre dieta?
  Bude zdrave?

 • Krvná skupina RH negatív.

  , Autor: odbornik2

  Dobrý deň.
  Mám krvnú skupinu B RH negatív. Pri prvom tehotenstve som nemala žiadne problémy. Manžel má krvnú skupinu O RH pozitív. Dcére zdedila krv B RH pozitív.
  Po pôrode neviem či som dostala injekciu RHEGA.
  Chcela by som sa spýtať, môže to súvisieť s tým, že nemôžem otehonieť???
  Ak keby som náhodou otehotnela, nemôžu byť problémy počas tehotenstva? Viem, že by mi mali sledovať protilátky tri krát počas tehotenstva.
  A čo v prípade ak som tú injekciu nedostala, môžu mi ju dať teraz? Rodila som pred 4 rokmi.
  ďakujem.

  Odpovedá: doc. MUDr. Jozef Záhumenský, PhD.

  Dobrý deň,
  krvné skupiny nesúvisia s neplodnosťou, ani keby ste bola Rh izoimunizovaná. Problémy pri Rh izoimunizácii vznikajú až v tehotnosti, ak ste už senzibilizovaná, tak Rhega nepomože.