• Krvná skupina RH negatív.

    Dobrý deň.
    Mám krvnú skupinu B RH negatív. Pri prvom tehotenstve som nemala žiadne problémy. Manžel má krvnú skupinu O RH pozitív. Dcére zdedila krv B RH pozitív.
    Po pôrode neviem či som dostala injekciu RHEGA.
    Chcela by som sa spýtať, môže to súvisieť s tým, že nemôžem otehonieť???
    Ak keby som náhodou otehotnela, nemôžu byť problémy počas tehotenstva? Viem, že by mi mali sledovať protilátky tri krát počas tehotenstva.
    A čo v prípade ak som tú injekciu nedostala, môžu mi ju dať teraz? Rodila som pred 4 rokmi.
    ďakujem.

    Dobrý deň,
    krvné skupiny nesúvisia s neplodnosťou, ani keby ste bola Rh izoimunizovaná. Problémy pri Rh izoimunizácii vznikajú až v tehotnosti, ak ste už senzibilizovaná, tak Rhega nepomože.