• nedari sa nam

    Dobry den. S manzelom sa pokusame splodit dieta uz to bude skoro rok a stale neuspesne, ja mam 21 rokov a manzel 32. Poprosili by sme vas o radu kde a s cim zacat co dat vysetrit, ja som svoju gynekologicku navstivila asi pred rokom a pol bola som na klasicke preventivne sono, a takisto na vysetrenie, vyter bol v poridku vlastne vsetko bolo v poriadku, nikdy som nemala nejaky problem, menzes mam pravidelny 26-28 dni, podla ovulacnych testov ovulujem na 12 den. Budeme radi za akukolvek, radu a informaciu.

    Dobrý deň,
    určite ako prvé by bolo vhodné upraviť životosprávu - zdravý životný štýl a ideálna hmotnosť je pre otehotnenie najdoležitejšie. Potom pravideľný styk, s najvačšou aktivitou v polovici menštruačného cyklu.
    Ak sa Vám do roka nepodarí otehotnieť, tak bude vhodné endokrinologické vyšetrenie u Vás a spermiogram u manžela a potom liečba podľa nálezu.