• neskorý vek

    Dobrý deň. V minulý rok v 10/2010 som otehotnela,ale v 10 týždni mi zistili zamlknutý plod. Bola som na vyčistení. Po ňom som mala zápal a menštruáciu som dostala po dvoch týždňoch. S mojím mužom sa snažíme o ďalšie dieťaťko, ale nedarí sa nám. Čas je proti mne, lebo mám 43 rokov a bojím sa, že sa mi už nepodarí stať mamou.Je niečo čo by mi pomohlo, myslím nejaké lieky, aby vajíčko bolo také ako v mladom veku,dá sa nejako oklamať vnútro maternice ? Veľmi ďakujem za radu. M

    Dobrý deň,
    vajíčko žiaľ starne spolu s Vami a šanca na otehotnenie vo Vašom veku je pomerne malá. Zvážiť možno umelé oplodnenie zo skúmavky, ale musíte zvážiť i fakt, že v čase stužkovej Vášho dieťaťa budete mať 61 rokov.