• Teratozoospermia

    Dobrý deň p. dr. snažíme sa už dlhšiu dobu o dieťa, pred pol rokom som mala missed. ab.v 8 mes. tehotenstva. Manžel bol na spermiograme, výsledok patológia 70 %, ostatné všetko v poriadku. nález teratozoospermia. Nič mu k tomu nepovedali, len že má prísť o 3 týždne na ďalší odber. Je možné, že poškodená spermia mohla spôsobiť potrat?
    Ja mám potvrdený heterozygot. K lekárovi do centra asis. reprodukcie sme objednaný až za mesiac. Môže manžel užívať Fetill Man alebo Profertil aj pred plánovaným odberom spermiogramu? Alebo sú to zbytočné tabletky, ktoré aj tak nič nevyriešia?
    ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    áno manžel može užívať uvedené vitamíny, ale potrat s tým nesúvisel. V každom prípade je dobrá správa, že ste plodní, preto si myslím, že nie je teraz potreba nejakej liečby a mali by ste otehotnieť, ak sa to už raz podarilo.