• Hnačky, lieky a dojčenie

    Dobrý deň prajem
    Som 19 dni po pôrode plne dojčím a mám silnejšie hnačky. Hylak Forte ktorý je vhodný pri dojčení mi nezaberá. Môžem si dať Imodium alebo Enditril aby mi to rýchlo prešlo nakoľko som už slaba a pritom dojčiť ? alebo je potrebné bábätko odstaviť pripadne časovať nejako dojčenie alebo neužiť dané lieky ?????
    Vopred Vám ďakujem za pomoc

    Dobrý deň,
    immodium je počas dojčenia bezpečné, pretože iba veľmi málo sa vylučuje do mlieka a dieťa to neabsorbuje. Enditril sa pri dojčení neodporúča, pretože nie sú žiadne poznatky o jeho účinku.
    Avšak tieto lieky sú symptomatické, osobne by som odporučil živočíšne uhlie a smektu, ktoré odstránia toxické látky z čreva.