• Vyvolanie porodu

    Dobry den pan Dr., dostala som ako odporucanie dat si deci cerveneho vina aby som telu dopomohla vyvolat porod. Myslite ze je to bezpecne?( cele tehotenstvo som nevypila ani kvapku samozrejme)... Teda myslite ze to realne moze pomoct?
    Uz som 41+1 skusam vsetko mozne od zvysenej fyz.aktivity,schody,pohl.styk aj 2x denne,tepla vana,sprcha nic nezabera...uz som zufala a chcem sa vyhnut vyvolavaniu v nemocnici.som prvorodicka.
    Dakujem

    Dobrý deň,
    víno obsahuje etanol, ktorý tlmí pôrodné kontrakcie a určite by som ho neodporučil.
    Jediná nefarmakologická pomoc, ktorá zvyšuje šancu na začiatok pôrodu je tzv. hamiltonov manéver (odlúčenie dolného polu plodových obalov prstom pri vyšetrení). Ostatné opaternia vrátane pohlavného styku neboli preukázané ako účinné.
    U nás v Ružinove vyvolávame pôrod veľmi šetrne pomocou mechanických pomôcok a máme vynikajúce výsledky, viac ako 82% prvorodičiek s vyvolávaným pôrodom u nás úspešne bez problémov porodí. 18% vyvolávaných pôrodov končí cisárskym rezom.