• Indukcia porodu

    Dobry den,
    chcem sa informovat kolkokrat sa da opakovat vyvolanie porodu kombinaciou infuzie (oxitocin) a tabletky pred tym ako sa lekar rozhodne pre sekciu? Pytam sa, lebo v pripade mojej manzelky uz to robia druhykrat - opat neusesne. Za Vasu odpoved vopred dakujem.

    Dobrý deň,
    je viacero faktorov, ktoré ovplyvňujú rozhodovanie o indukcii porodu.
    Doležitý je hlavne nález na čípku maternice jeho tzv. zrelosť. Podľa toho sa postupuje, ak je čípok nezrelý, tak sa robí tzv. preindukcia (to nie je indukcia !!) dáva sa tableta do pošvy na dozretie nálezu a nie na vyvolanie porodu.
    Ak je nález zrelý, tak sa dáva tableta priamo do čípku (nie do pošvy) a vtedy sa porod indukuje.
    Spravidla platí, že ak po 2 indukciách (pozor nie preindukciách) nedojde k porodu, je potrebné zvážiť cisársky rez.
    Pri veľmi priaznivom náleze sa dá priamo podať infúzia s oxytocínom.