• Pôrod po cisárskom

    Dobrý deň. Opýtam sa môžem mať vaginálny pôrod po roku aj 8 mesiacoch.
    Prvý pôrod som mala sekciou z dôvodu neotočenia sa.
    Teraz má nútia ísť do vaginálneho že už je to dosť dlhá doba.
    Ale ja mám strach z ruptury maternice alebo že sa to nekoniec aj tak zvrtne na sekciu.
    Môžem trvať na Tom že chcem hneď sekciu?

    Dobrý deň,
    na našej klinike dávame ženám kompletnú informácie o rizikách a výhodách prirodzeného pôrodu po cisárskom reze aj o opakovanom cisárskom reze a na základe poučenia žena podpíše písomný informovaný súhlas s modalitou, ktorú si vybrala. Toto je jediný správny postup podľa súčasných poznatkov vedy.