• Plánovaný cisársky rez

    Dobrý den pan doktor,
    mala by som otazku tykajucu sa mojho planovaneho porodu cisarskym rezom.
    Trpím coxartrozou praveho bederneho klbu,na ktorý som bola uz 12x operovana a planuje sa u mna vymena tohto klbu za umely,k tomu som absolvovala narocnu operaciu chrbtice,ktoru mam zafixovanu klinmi a obmedzeny pohyb..Moja otazka sa tyka problemu ci mam pravo ako pacientka s takymto zdrav.stavom moznost poziadat o vykonanie cisarskeho porodu aj skor ako v termine porodu ak by to dietatku neublizilo a mne by to tiez po zdrav.stranke pomohlo?Ja mam termin porodu na 12.11 a tak by som chcela vediet ci je moznost na vlastne poziadanie termin posunut aspon o 5 dni.
    Dakujem za odpoved a prajem vsetko dobre.
    Majka

    Dobrý deň,
    musíte mať indikáciu napísanú ortopédom (v tom nevidím problém, je to jasné). U nás robíme cisársky rez po ukončenom 38. týždni tak, aby sa to stihlo plánovane v pracovnej dobe. Plánované operácie sa nemajú robiť akútne v noci, kedy je riziko komplikácii výrazne vyššie.