• Plánovaný cisársky rez

    Dobrý večer p.doktor, chcem sa spýtať, mám naplánovaný cisársky rez. Počas tehotenstva mi našli na ľavom ovariu cystu 2,5cm (teda ak tam ešte je) dá sa to počas cisárskeho odstrániť? Môžem sa to spýtať pred pôrodom lekára? Alebo sa to rieši až po sestonedeli? Ďakujem.

    Dobrý deň,
    útvar 2,5 cm nie je cysta, ale zrejme bežný folikul. Lekár môže počas cisárskeho rezu vaječník skontrolovať, ale takto malý útvar určite nie je potrebné operovať, ak sa nejedná o endometriozu alebo malý dermoid (nezhubný útvar).