• mam strach

    dobry den chcela by som sa opytat na vas nazor.mam 23rokov,prve dieta som rodila pred dvoma rokmi cisarskym rezom koli tomu ze bola otocena priecne.teraz som tehotna,som v 17tt,ale po 1 porode mi zistili nejake ochorenia tj zlcnikove kamene,hernia platniciek a pred 5 rokmi som mala zlomenu panvu a teraz mi nasla aj malicku cystu na vajecniku.pytala som sa mojej doktorky ci mi da planovany cisarsky rez,ale povedala ze nie.myslite si ze to niesu dovody na cisarsky rez? bojim sa toho. dakujem za Vas nazor.pekny zvysok dna prajem.

    Dobrý deň,
    uvedené problémy naozaj nie sú indikáciou na cisársky rez, snáďtá zlomená panva, ale to musí zhodnotiť ortopéd.
    Ak však ste prvé dieťa rodila cisárskym rezom, tak budú v indikácii druhej operácie veľkorysejší.