• Druhé dieťa

    Dobrý den pán doktor,
    prvé dieťa som počala pre pco po 6, mesačnej liečbe metforminom. Mam pco nie som však obezna a nemam ani zvyšene ochlpenie. Bola mi potvrdena inzulinova rezistencia. Chceli by sme druhe babo. Vysadila som tabletky lyndinette 30. Prvy cyklus som mala 28dnovy druhy 33 dnovy. Navštivila som svojho gynekologa povedal že cyklus nieje taky hrozny, urobil mi sono pozrel aj vaječniky, vraj su tam nejake cysty ale nieje to nič hrozne. Odporučil nam snažiť sa ešte cez leto a potom sa vraj uvidí čo bude dalej. Aká je moja šanca prirodzene otehotnieť vzhladom na predchadzajucu anamnezu. Zaujíma ma vás názor na prístup mojho lekára. Nemyslite, že by som už mohla začať liečbu a vyhnuť sa mrhaniu časom.

    Dobrý deň,
    začal by som Duphastonom na druhú fázu cyklu, neuškodí to, a podporí to ovuláciu pri PCO. Metformin by som dal po pol roku neúspechu Duphastonu.