• môže otehotnieť

    dobrý den ,chcem sa opýtat v mene mojej sestry,ktorá má diagnostikovanú arytmiu a užíva liek Egilok 0,25mg 1xdenne.chcela by otehotniet a jej gynekológ voči uživaniu spomínaných liekov nenemieta.ale druhý gynekológ a kardiológ užívanie neodporúča.aký je váš názor?aký je priebeh tehotenstva a pôrodu s touto vado?okrem toho jej menštruácia je veľmi nepravidelná.naposledy pri meškaní menštruácie jej gynekológ predpísal Duphaston a aj naprik tomu dostala menštruáciu až po štyridsiatich dňoch.lekár povedal ,že ak chce byť tehotná až budúci rok netreba s tým nič robiť.aký by mal byť správny postup?čo ak sa potom zistia nejaké ochorenia,ktoré je možné riešiť už teraz?urobil jej iba hormonálny profil.za skorú odpoveď ďakujem.

    Dobrý deň,
    smerodajný je záver od kardiológa, ktorý by sa mal k prípadnej tehotnosti vyjadriť. Ak plánuje otehtnieť, mala by brať Duphaston na spravideľnenie cyklu, ak je obézna musí zhodiť a rok sa snažiť o tehotnosť. Ak sa to rok nebude dariť potom možno pristúpiť k nej ako k neplodnej.