• maria

    Pan,Doktor
    Som po dvoch MA v 5 a 6tt,geneticke vysetrenie aj rozne "zvieracie virusy" -toxoplazmoza,bruceloza,listeria su v poriadku
    teraz som opat tehotna na zaciatku( u lekara som este nebola),samozrejme ze mam obavu ako to opat dopadne,aj ked sa vsemozne snazim byt co najviac v klude, lenze bolia ma stale krize.Myslite si ze to nie je problem? a tiez by sme s manzelom isli radi na dovolenku lietadlom,co by vychadzalo ist opat v 6tt ,
    odporucili by ste mi tu cestu?
    dakujem

    Dobrý deň,
    bolesti v chrbte sú v tehotnosti bežné a neznamenajú ohrozenie tehotnosti.
    Za normálnych okolností by som Vám cestu doporučil, na druhej strane, po dvoch potratoch už je riziko opakovanie vyššie oproti bežnej populácii. A bolo by nepríjemné potratiť v zahraničí.