• Amniocenteza

    ..prepacte, ale musim este jeden dotaz....prave som sa dozvedela, ze netreba cakat na vysledky krvi, kym sa rozhodnem pre amniocentezu, lebo vraj tie mozu byt v poriadku a pri amniocenteze sa ukaze problem...t.j. neda sa vraj nimi riadit...naco sa teda robia ?!...je to pravda??!!

    Dobrý deň,
    skríning určí individuálne riziko genetického poškodenia plodu. A na základe rizika sa žena rozhodne, či chce alebo nechce amniocentézu. Tak to chodí v civilizovanom svete. Na Slovensku aj vďaka zhubnému vplyvu katolickej cirkvy genetický skríning a prenatálna diagnostika fungujú veľmi zle. Preto je aj záchytnosť genetických vád cca. 10x nižšia než inde.