• genetika

    Dobry den, chcela by som sa opytat ci preplaca poistovna geneticke vysetrenie ak sa v rodine vyskytlo ochorenie svalova dystrofia ( dieta mojej sestry ) ?
    Pripadne, ak nepreplaca poistovna je mozne si on poziadat a zaplatit si ho?
    Stacia odbery krvi oboch partnerov? alebo treba robit genetiku embrya? alebo az genetiku plodu (amniocenteza)?
    Dakujem za odpoved!

    Dobrý deň,
    áno určite by to mala poisťovňa hradiť, je na to dovod.
    Nech Vás gynekolog pošle na genetickú konzultáciu, genetik stanoví riziko a podľa toho určí vyšetrenia.