• skratky

    dobry den, pan doktor, chcela by som sa opytat co znamena v tehot. knizke skratka CS 8b? SOm v 37tt a na uzv mam napisane:Comments: AS+,PP+PPHL/l, placenta vpred III, PV norma. BPD 9,0,AC 33,9, FL7,3, FW 3233g a FL/AC 0,21. Je to v poriadku? Dakuejm pekne

    Dobrý deň,
    CS je cervikálne skóre, v 37. týždni už može byť akékoľvek.
    AS je akcia srdc a
    pp pohyby plodu
    pphl poloha pozdĺžna hlavičkou, chrbátik vľavo
    PV plodová voda
    BPD hlavička
    AC bruško
    FL nožička
    FW je odhad hmotnosti
    všetko v poriadku