• Co je to?

    Dobry den, do tehotenskeho preukazu mi doktorka pise nejake skratky ktorym neroumiem..tak napr. co je to OPP, F/2/U.. dalej, aka by mal byt primerany hmotnostny prirastok v 27tt? pred pocatim som mala 54, nasledne som schudla kvoli nevolnostiam na 51 a momentalne mam 62kg, tak ci je to v norme. no a kolko krat denne je v poriadku tvdnutie bruska? mne tvrdne asi tak 5x, niekedy citim iba taku hrcku..akoby sa babatko premiestnovalo.
    dakujem za odpoved

    Dobrý deň,
    OPP sú zrejme ozvy plodu
    F/2/U je zrejme fundus 2 prsty pod pupok
    prírastok je prísne individuálny, neexistuje norma ani medze
    pokiaľ brucho netvrdne pravideľne tak može aj 10 x denn.