• vysvetlenie zaznamu Z UTZ v 30t

    dobry den, chcem sa spytat co znamenaju skratky v zazname z UTZ som v 30tt:
    PM 29+4 p.pl.hlavickou, postavenie II, placenta inzerovana na prednej stene Gr.I , v dostatocnej vzdialenosti od vnutornej branky, euhydramnion, biometria zodpoveda 31tt, AVE 31+0, Flownmetria a. umbilicalis RI 0.63, PI 1.04, A / B 2.67, BFHR 144/min
    a este sa celkom obavam ked doktor povedal ze maly je o 2 tyzdne vecsi rozmermi ako by mal byt, moze to byt problem pri porode? A su tieto vysledky z UTZ v poriadku, v norme?
    maly meria priblizne 42cm +-2cm a vazi cca 1560gr
    a co vlastne ovplyvnuje velkost plodu?

    Dobrý deň,
    PM vek podla poslednej menštruácie
    p pl hlavičkou - poloha pozdlžna hlivčkou dolu
    postavenie II chrbátik u Vás vľavo
    Gr I - stupeň zrelosti placenty norma
    euhydramnion normálne množstvo plodovej vody
    zodpoedá 31. týždňu veľkosťou - norma
    AVE neviem
    RI rezistent index normálny
    PI pulzatilný index normálny
    A/B systola ku diastole norma
    BFHR je pulz plodu, normálny

    Zbytočne Vás straší pretože:
    1. v prístroji sú priemerné hodnoty a priemer ešte nie je norma
    2. chyba merania je priemerne +- 10 dní, takže dieťa može byť veľké presne
    3. normálna odchýlka pre plod sú až 3 týždne

    takže je to normálne