• cerazette a bolesti kĺbov?

    dobrý deň, už skoro rok užívam cerazette, aj keď už nedojčím zostala som pri tejto značke, lebo mi vyhovovala, ostatné hormonalne tabletky mi spôsobovali zadržiavanie vody v tele, ale v poslednych dvoch mesiacoch mám bolesti v kolenách. na jednej strane som aj dosť v pohybe a veľmi si namáham nohy, dvíham dennodenne svoju 11 kilovú dcéru, ale čítala som aj v príbalovom letáčiku cerazette že spôsobujú oslabenie kostnej hmoty. môže to mať hlavný vplyv na moje bolesti? mám iba 26 rokov a niekedy sa cítim ako stará babka ked sa musím niečoho pridržať aby som sa bezbolestne postavila. vážím 51 kg, takže nemyslím si že hmotnosť je problém, teda myslím že nemám nadváhu aby som mohla mať tým zaťažené kĺby. myslíte si že by bolo vhodné zmeniť druh antikoncepcie? ďakujem.

    Dobrý deň,
    mala by ste mať kombinovanú antikoncepciu. Zadržiavanie vody sposobuje gestagén a Cerazette je gestagén. Tak si dajte predpísať normálnu antikoncepciu s estrogénmi.