• zlý stav po pôrode

    Dobrý deň,
    chcela by som sa opýtať na Váš názor. Som 11 dní po pôrode a cítim sa fakt strašne. Pôrod prebiehal prirodzenou cestou, ale bolo potrebné použiť vákuum a aj kliešte, lebo malý sa v pôrodných cestách zasekol. Som veľmi pozošívaná aj zvnútra aj zvonku a okrem toho sa mi urobili hemoroidy. Po pôrode mi museli zaviesť katéter, lebo som nevládala ovládať močový mechúr. Teraz je to už lepšie, s močením až taký problém niieje. Ale mám veľmi ochybnuté celé svalstvo panvy, aj zadku a vždy pri chôdzi, alebo keď stojím mám pocit ťahanie smerom nadol, akoby ma ťahal magnet.Okrem toho mám problém s udržaním vetrov a stolice. Myslíte si, že takýto stav je po toľkých dňoch normálny? Myslíte si, že sa to niekedy upraví? Ďakujem

    Dobrý deň,
    naozaj šlo o veľmi kompolikovaný porod, ak museli použiť oba nástroje. Preto Váš stav je momentálne zodpovedajúci priebehu porodu. Určite sa to všetko upraví a budete v poriadku. Doporučujem Vám aktívny oddych, nepreťažovať sa ale zase ani nebyť neaktívna. Kúpte si Tantum rosalgin a oplachute si zvonka zošité poranenie. Doporučuje sa aj včasná rehabilitácia panvového dna. Najdite si na internete Kegelove cviky a pomaly začnite s rehabilitáciou. Uvidíte budete znovu ako predtým.