• predchadzanie preeklampsii

    dobry den pan doktor.
    som 20tt, prvorodicka s nadvahou. Trpim syndromom bieleho plasta, ale v pokoji mam tlak max .120/80.U lekara aj 170/110.
    Viem ze sa lekar kvoli tlaku, ktory mi nameria v poradni znepokojuje. Predpokladam ze kvoli vzniku preeklampsie. Je mozne zivotospravou alebo cimkolvek inym pravdepodobnost preeklampsie ovplyvnit? Moc mam v poriadku a opuchmi netrpim.
    Chcela by som sa spytat ci moze nadvaha ovplyvnit schopnost citit pohyby? A kedy by som mohla v tomto pripade pohyby citit?

    Dobrý deň,
    v 20. týždni sa ešte nejedná o preeklampsiu. Vysoký tlak može byť sposobený aj Vašou obezitou, preto by ste mala schudnúť, kľudne aj v tehotnosti sa dá znížiť príjem tukov a cukrov, ktoré si plod vo Vašom tele nájde neúrekom.
    Pociťovanie pohybov je prísne individuálne niekedy to začne až po 22. týždni.