• Cerazette

    Dobrý deň, som dvanásť týždnov po pôrode . Na kontrole po šestonedelí mi lekár predpísal Cerazette. Po dvanásťdnovom užívaní som začala veľmi silno krvácať, bola mi odporučená kyretáž, ale krvácanie po desiatich dnoch ustalo, tak som ju neabsolvovala. Najskôr mi lekár doporučil pokračovať v užívaní Cerazette- ešte ked som krvácala , ale potom mi ho odporučil vysadiť s tým, že už ho viac nesmiem užívať. Chcem sa spýtať na Váš názor, či môžem užívať Cerazette alebo nie. V mojom prípade je to jediná možná HAK, pretože dojčím. Nad vnútromaternicou antikoncepciou neuvažujem. Dakujem za odpoved.

    Dobrý deň,
    ak bude ultrazvukový nález na maternici v poriadku, ja osobne by som nevidel dovod, prečo nie Cerazette. Inak pri kojení sa doporučuje aj lokálna chemická antikoncepcia v kréme alebo v čípkoch. Je veľmi účinná.