• Bolestivy sex po porode

    Dobry den pan doktor,

    som 10 mesiacov po porode, rodila som prirodzene, bol mi urobeny aj nastrih hradze. Pri sexe stale pocitujem dost velke bolesti, niekedy mam pocit ako keby ma rezali ziletkou. Pouzivame aj lubrikacny gel, ale nepomaha to. Vlhka som dost. Viete mi poradit do kedy to bude trvat? Resp. co mozem urobit aby mi tie bolesti zmizli? Gynekologicka mi povedala, ze sitie je pekne zahojene. Este stale kojim a beriem antikocepciu Cerazette. Uz som z toho fakt zufala.
    Dakujem velmi pekne.

    Dobrý deň,
    pri kojení sú nízke hladiny ženských pohlavných hormónov a pošva može byť aj preto bolestivá, skúsiť možno lokálne estrogény vo forme čípku alebo maste.