• tehotenstvo

    Pán doktor, chcem sa opýtať. Som prvorodička a som v 35tt, pričom už dlhší čas mám problém, že cez noc cítim mravčenie po rukách a prstoch. Je to veľmi nepríjemné a niekedy aj bolestivé, lebo potom dlho trvá kým mám cit v rukách a stáva sa mi to aj cez deň, keď niečo robím. Je to bežné, lebo som o tom nepočula? A chcela by som sa opýtať, čo môže spôsobovať to, že stále pociťujem pichanie v podbrušku, či keď chodím, vstávam z postele. Tiež je to bolestivé, neubližuje sa bábätku? Ďakujem.

    Dobrý deň,
    v tehotnosti mierne opúchajú nervy a sú utláčané o kosti. Prejavom sú nepríjemné pocity v prstoch. Neškodí to a po porode to zmizne. Skúste striedavé kúpele v teplej a studenej vode, ale príliš to nepomože. Pichanie v podbrušku pri zmene polohy je sposobená napínaním závesného aparátu maternice, plodu to neškodí.