• Tehotenstvo s pcos

    Dobrý deň. Momentálne som druhý krát tehotná pri prvom tehotenstve som nemala žiadne problémy všetko bolo uplne v poriadku potom mi diagnostikovali pcos dlho sme sa snažili o druhé dieťa a keď sa to podarilo špinila som inak som nemala nijaké problémy. Zobrali mi krv podla toho mi nastavili liečbu utrogestan 2 tablety ústne ráno a na obed amelgem večer a estrofen večer vôbec neviem prečo tolko liekov nedostala som žiadne vysvetlenie prečo. Zároveň som sa chcela spýtať aký vplyv môže mať pcos na tehotenstvo a či sa to môže druhým tehotenstvom zasa zmeniť k lepšiemu alebo nie ?

    Dobrý deň,
    ak sa Vám podarilo otehotnieť, tak bol PCOS čiastočne vyriešený liečbou. Myslím, že máte o niečo vyššie riziko tehotenskej cukrovky, inak nemusíte očakávať závažné komplikácie.
    Závisí na príčine PCOS, môže sa čiastočne tehotenstvom upravi´t stav.