• Nador

    Sestre nasli pred par mesiacmi v prsniku hrcku,lekar skonstatoval, ze je to nador,hlboko ohraniceny s rozmermi 9,5x5,8mm,a ze je nezhubny. Rozhodol sa ho zatial iba sledovat,na dalsiu kontrolu ma prist o 6 mesiacov. Chcela by som sa Vas preto spytat, ci je mozne na zaklade sonografickeho vysetrenia zistit a urcit, ze sa jedna o nezhubny nador? (Mamografiu odmietli vykonat,pretoze sestra ma iba 26 rokov) Nebolo by lepsie nador vybrat a urobit hystologicky rozbor?(Sestra si totiz stazuje na bolesti nielen v prsniku ,ale bolest jej prechadza aj do ruky) Moze sa aj z nezhubneho nadoru stat zhubny?
    Dakujem

    Dobrý deň,
    ja nie som odborník cez prsníky ale viem, že tieto nádory v mladom veku /adenofibróm/ sa neoperujú iba sa sledujú. Zlatým štandardom ich diagnostiky je ultrazvuk. Adenofibróm sa nezvykne stať zhubným. Ak má sestra bolesti tak by som však doporučoval znovu vyšetrenie a zváženie operácie kvoli potiažam.