• kvasinky

    ak ma tehotna zena mykozu alebo kvasinky a nemoze sa ich zbavit moze to nejako uskodit plodu?

Podobné otázky

  • svrbenie

    Dobry mam 20 rokov. chcela by som sa opytat.Svrbima okolo pošvy konečníka a pisku..mam kvasinky pouzivala som na to:1.Fungicidin mast,potom KLION D-100,teraz Clotrimazol AL 100 vagin.tablety a paertner krem.Chcem vediet od coho to mam?proco to svrbi az tak ze do krvi si to vyskrabem?už mi to id e na nervy som nervozna.ked si to poskrabem male ciastocky koze mi zide a pokozku mam trochu drsnu a stvrdnutu.najviac ma to svrbi pri konecniku.prosim poradte co stym?dakujem dominika.

    Dobrý deň,
    ak uvedené lieky nepomohli tak sa zrejme nejedná o mykozu a je potrebné vyšetrenie, može ísť aj o inú nemoc, aj o dermatologický problém.

  • Pretvravajuce problemy

    Dobry vecer.

    Pred vyse polrokom som zmenila sexualneho partnera a odvtedy ma trapia problemy. Hned po druhom styku sa mi objavili kvasinky. Uspesne som sa vyliecila, partner uzival canesten krem (on nema ziadne problemy), avsak po dalsiom styku som problemy dostala opat. Biely hustejsi vytok,ktory ostaval aj na pyskoch,zapach z vaginy a niekedy aj mierne svrbenie. Liecila som to samoliecbou (canesten tabletky,krem a rosalgin) Na nejaky cas to zabralo avsak neustupilo to celkom. Dodnes mavam hore uvedene problemy ale je to zvlastne. Niekolko dni je vsetko v poriadku a potom sa to opät objavi a neskor samo aj zmizne.A takto to ide dookola. Na vysetreni odvtedy ako som prekonala kvasinky som nebola. Citala som,ze ejakulat je alkalicky a tym padom sa vo vagine premnozia bakterie, ktore moj problem sposobuju. Da sa tento problem vyliecit natvalo aby som uz nemala stale po sexe obavy ci je tam dole vsetko v poriadku? Partner nema ziadne problemy. Niekedy vsak citim z neho rovnaky zapach ako mavam ja po sexe.
    Pred menstruaciou sa tieto problemy stale velmi zvyraznia. Pri sexe mam vsak v poslednej dobe bolesti a tiez pocitujem palenie. Na zaciatku pri vsunuti a potom je vsetko uz v poriadku.Antikoncepciu neberiem,ani ine tabletky,predtym som nemala absolutne ziadne problemy,hygienu samozrejme dodrziavame obaja. Je to moj druhy sexualny partner.Mam 22 rokov.
    Dakujem za odpoved

    Dobrý deň,
    je to tak ako píšete, ejakulát je alkalický a može podporiť rast kvasiniek.
    Okrem toho ejakulát je veľká imunitná nálož a niekedy ženy majú po styku problémy aj s vlastnými baktériami.
    Osobne si myslím, že pre Vás je vhodná dlhodobá podpora imunity pošvy Lactovagom, aby sa nestihla candida po styku premnožiť. Používajte mydlá s kyslím pH, stav by sa mal upraviť.

  • kvasinky?

    Dobry den, uz asi 2 mesiace po preliečení chlamídií navštevujem gynekológa s tým istým problémom: biely výtok, občasne svrbenie a pichanie v pošve. Lieky na mykozu a kvasinky ktoré mi dala mi nepomohli a po poslednej liečbe(gyno pevaryl 50) som mala aj s výtokom aj trochu krvi len raz.Citim aj občas bolesť v podbrušku. Neviem či ide zas o chlamídie alebo inú chorobu, aké vyšetrenie by som mala absolvovať? ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň,
    ak naozaj vobec lieky nepomohli (ani nezlepšili) možete mať eventuálne aj trichomonas vaginalis, vhodné je špeciálne kultivačné vyšetrenie, či vyšetrenie pod mikroskopom. Lieči sa lokálne aj celkovo.

  • Dobrý deň

    Rada by som sa vas opytala na temu kvasinky. Pred tyzdnom som od mojho gynekologa dostala na ne Gynazol a k tomu dve zabletky na perolane uzitie dake antimykotika ....toto som absolvovala a po tyzdni som dostala menstruaciu a s polu s nou kavsinky pali to a svrbi ...vsade pisu ze pocas menstruacie sa ma liecba vynechsat ja som si dala Femigel na zmiernenie palenia... v podstate neviem co mam robit neviem aku liecbu na to lebo sa to stale vracia

    Dobrý deň,
    je nezmysel na bežnú mykozu dávať lieky do pošvy aj perorálne.
    Kúpte si canesten vaginálny krém na 6 aplikácii a preliečte sa. Stav sa upraví.

  • otazka?

    Chcem sa spytat,skoro vzdy po oralnom styku mam do dvoch dni zapalene hrdlo a asi pred mesiacom som sa liecila na kvasinky[u gynekologa],ale predtym po oralnom som mala aj hnisavu anginu a z vyteru zistene kvasinky.Netreba preliecit partnera ked ich mavam tak casto?Dakujem.

    Dobrý deň,
    teoreticky sa možu kvaisnky preniesť aj orálnym sexom i keď to je málo pravdepodobné. Ale možete kúpiť canesten vaginálny krém a partner nech si natiera penis, aby sa preliečil.