• Problemy

    Dobry den pan doktor,
    Cca pol roka po porode mam raz do mesiaca stav, pri ktorom pocitujem slabost, busenie srdca, obcas i nevolnost, tocenie hlavy. Tento stav trva cca 1 minutu, odoznie a som v poriadku. Avsak opakuje sa mi to i kazde 1-2 hodiny a trva to cca 24 hodin. Potom to cele odoznie a fungujem normalne. Neda sa mi urcit, v akej faze cyklu spominany stav mam, niekedy i pocas menstruacie, no zvycajne asi par dni po menstruacii. Na par vynimiek mi to pretrvava pravidelne kazdy mesiac uz skoro 2 roky.
    Minuly rok som bola tehotna, avsak potratila som. Pocas tehotenstva som spominany stav nemala ani raz, po potrate prisiel za par dni.
    Myslite, ze ide o nejaky hormonalny problem alebo skor o problem s nervovou sustavou, napr. urcita forma epilepsie, tetanie?
    Rada by som otehotnela, po gynekologickej stranke som v poriadku.
    Vopred dakujem

    Dobrý deň,
    na to je veľmi ťažké odpovedať, príčin môže byť viacero, naozaj sa ponúkajú ako dôvod hormonálne výkyvy. Bolo by dobré počas problémov vyhľadať vyšetrenie, kde by sa zmerali niektoré hodnoty vašich vitálnych funkcii. Predpokladám, že toto by nemalo nijako ovplyvni´t tehotenstvo.