• infekcia

    Pán doktor, chcem sa opýtat taku vec, ked mi nahodou treba ist niekde na verejné wc, mám panický strach, že sa tam niečim nakazím a to ani nesadám :) ale mám z toho hrozu, že sa tam dá niečo "chytit" . aká je pravdepodobnost, je to možné? nejaké infekcie, baktérie, vírusy, mykozy, herpes...?

    Dobrý deň,
    panika nie je na mieste, infekcia z posadenia na verejné WC nehrozí, respektíve je málo pravdepodobná. Väčšina baktérii, ktoré spôsobujú pohlavné ochorenia je veľmi citlivá a mimo tela skoro zaniká.